gokceada17_resmi.jpg

KOSGEB Kursları Yoğun İlgi Görüyor. 12/03/2013

KOSGEB Kursları Yoğun İlgi Görüyor.

KOSGEB Kurslarına başvuran sayısı 247ye yükseldi.

 

KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Gökçeada Belediyesi arasında Uygulamalı Girişimcilik İşbirliği Protokolü imzalandı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan Girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları halinde KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvurarak üst limiti 30.000 TL.  olan hibe, üst limiti 70.000 TL. olan geri ödemeli desteklerden faydalanabileceklerini belirtilmişti.  

 
   Gökçeada’da katılımcı sayısı ilk başvurularda 150 kişiyken,  10 katılımcı daha alabileceklerini duyuran yetkililer, bu durumu kamuoyu ve katılımcılarla paylaştı. Kamuoyuna duyurulması ve katılımcıların çevrelerine haber vermesi sonucu toplam başvuran sayısı 247’ye yükseldi. Gökçeada Halkı tarafından yoğun ilgi gören kursun, başvuranların tamamına verileceği, bütün başvuranların kurs sonunda sertifika sahibi olacağını belirten Gökçeada Belediyesi yetkilileri,  kurs dönem tarihlerinin,  Prof. Dr. Rıdvan YURTSEVEN’in,  programına göre düzenleneceğini ve kursların devam edeceğini açıkladı.
 
   26 Şubat-20 Mart arasında ilk grup eğitime başladı. Kurs, KOSGEB kontrolörlerİ gözetiminde, Prof. Dr. Rıdvan YURTSEVEN tarafından yürütülmekte. Derslerin ilgi görmesi kamuoyunu da  ilgilendirdiği için Ada Haber 17 olarak, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, kurstan birkaç kare görüntü almak istedik.  Prof. Dr. YURTSEVEN ‘den  bası olarak izin istediğimizde, hangi basın diye sormasıyla yanıtımız ADAHABER17 oldu. Adımızı duyar duymaz '' basını almıyorum '' dedi. Söyleme tarzı '' Ben size küsüm, yalnız size kapalı '' der gibiydi.

 
  KOSGEB’in resmi sitesine baktığımızda, bütün eğitimlerde basın tarafından çekilen resimler ve yapılan haberler mevcut. Gökçeada’da yapılan eğitimin basına kapalı olup olmadığı hakkında bilgi almak için KOSGEB arandığında yetkililerden, hocanın izin verme durumunun insiyatife bağlı olduğunu, derslerin fotoğraflanabileceği bilgisini aldık.
 
    Kursiyerlerden aldığımız bilgiye göre sayın Yurtseven; '' Ben Gastronomi bölümünü Çanakkale' ye taşımakta başarısız oldum.  Öğrencilerimiz için 5 yıldızlı otel aşçılarını bile ulaşım sıkıntısından, öğretim üyelerini de Gökçeada' da kaloriferli ev olmadığından buraya getiremiyoruz. Hiç olmazsa yarısı burda kalsa da, yarısını Terzioğlu kampüsüne götürebilsem. ''   demiş. Ne yapalım birinci ağızdan bilgileri alamayınca yerin kulağından alıyoruz.
 
kaynak: www.adahaber17.com  (gökçeada ve bozceada'nın  haber portalı)

Facebook Yorumları